Jarosław Kaczyński - Polska jest najważniejsza

Aktualności

Paweł Poncyljusz rzecznikiem prasowym sztabu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego

Paweł Poncyljusz, poseł, były Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki został rzecznikiem prasowym sztabu wyborczego kandydata na Prezydenta RP Jarosława Kaczyńskiego.

Paweł Poncyljusz urodził się 18 maja 1969 r. w Warszawie.

Od najmłodszych lat działał w harcerstwie. Zaczynał w 1980 r. w 25 Warszawkiej Drużynie Harcerskiej w Szkole Podstawowej nr 219 przy ul. Smolnej. W 1983 r. został przybocznym. Rok później znalazł się w nowej drużynie 281 WDH, a za trzy lata złożył zobowiązanie instruktorskie. W latach 1993-95 kierował hufcem ZHR „Centrum”. Z harcerstwa odszedł w 1995 r. w randze Podharcmistrza Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej (ZHR). Za swoje największe osiągnięcia w tym czasie uważa zbudowanie sprawnie działającej drużyny 281 WDH „Cichociemni” oraz kierowanie służbą „Mafeking” podczas pielgrzymki Ojca Świętego w 1991 r. Do dziś odwiedza swoją drużynę podczas letnich obozów, a środowiska harcerskie wspiera, działając w Parlamentarnym Zespole ds. Harcerstwa.

W latach 1984-1988 uczył się XXXIV LO (dziś im. Cervantesa). Tam spotkał nauczycieli, którzy mieli ogromny wpływ na to, kim jest dzisiaj. To dzięki nim w przełomowym dla historii Polski roku 1989 został studentem Wydziału Historii Uniwersytetu Warszawskiego.

W 1993 r. podjął działalność gospodarczą. Do 2001 r. był właścicielem rodzinnej firmy handlowo-usługowej „Dita”. W latach 1996-1997 pracował jako dyrektor finansowy w firmie konsultingowej. Przez kolejne dwa lata był Sales Managerem w firmie handlowej. Tak zdobył doświadczenia w dziedzinie przedsiębiorczości.

Działalność polityczną rozpoczął w 1996 r. Dwa lata później został przewodniczącym regionu Mazowsze Ruchu 100 i członkiem władz krajowych. W 1998 uzyskał mandat radnego Dzielnicy Śródmieście Gminy Warszawa Centrum. W latach 1999-2001 pracował w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim jako doradca wojewody.

We wrześniu 2005 r. głosami mieszkańców Warszawy ponownie został wybrany posłem na Sejm z listy Prawa i Sprawiedliwości. Z partią tą związany jest od 2001 r. Od 2002 r. jest członkiem władz regionalnych i krajowych PiS. W ramach swojej aktywności parlamentarnej specjalizuje się w sprawach gospodarczych, spółdzielczych oraz międzynarodowych.

W marcu 2006 r. Premier Kazimierz Marcinkiewicz zaproponował mi stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Gospodarki. Został wiceministrem odpowiedzialnym za sektor górniczy, zbrojeniowy oraz stoczniowy.

Od 1995 r. jest szczęśliwym mężem. Jego żona Edyta pracuje w firmie kosmetycznej. Mają czwórkę wspaniałych dzieci - córki Julię (11 lat) i Zuzię (3 lata), Kacpra (9 lat) i Łukasza (10 miesięcy).

Zainteresowania Pawła Poncyljusza koncentrują się wokół historii XX w, zagadnień samorządu terytorialnego, turystyki górskiej oraz żeglarstwa, malarstwa impresjonistów i malarzy flamandzkich. Ulubionym miejscem spędzania wolnego czasu wraz z rodziną są Pieniny i okolice Nidzicy. Narciarstwo uprawia w Tatrach lub Bieszczadach.

« Powrót do listy