Jarosław Kaczyński - Polska jest najważniejsza

Aktualności

Joanna Kluzik-Rostkowska szefem sztabu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego

Joanna Kluzik-Rostkowska szefem sztabu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego

Szefem sztabu wyborczego kandydata na Prezydenta RP Jarosława Kaczyńskiego została Joanna Kluzik-Rostkowska.

„Zostałam zaproszona przez Jarosława Kaczyńskiego w sobotę na rozmowę, pan prezes zaproponował mi szefowanie sztabowi i przyjęłam to” - powiedziała Kluzik-Rostkowska.

Joanna Kluzik-Rostkowska urodziła się 14 grudnia 1963 roku.

Ukończyła studia dziennikarskie na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie studiów należała do Niezależnego Zrzeszenia Studentów.

Od 1989 r. pracowała w redakcjach „Tygodnika Solidarność”, miesięcznika „Konfrontacje”, „Expressu Wieczornego”, tygodnika „Nowe Państwo” i „Przyjaciółki”.

W 2004 r. została głównym specjalistą w biurze prasowym Urzędu m.st. Warszawy, a w 2005 r. pełnomocnikiem Prezydenta Warszawy ds. kobiet i rodziny. 17 listopada tego roku objęła stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej w rządzie PiS. 13 lipca 2007 r. została powołana przez premiera Jarosława Kaczyńskiego na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. 13 sierpnia 2007 r. objęła stanowisko Ministra Pracy i Polityki Społecznej, które zajmowała do 16 listopada 2007 r.

W tym także roku w wyborach parlamentarnych, kandydując z pierwszego miejsca listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu łódzkim listy PiS w okręgu łódzkim, uzyskała mandat poselski z wynikiem 41 171 głosów. W Sejmie pełni funkcję zastępcy przewodniczącego Komisji Polityki Społecznej, gdzie aktywnie zajmuje się m.in. polityką prorodzinną.

« Powrót do listy